Boru Ağırlık Hesaplama

Boru ağırlık hesaplama işlemi için Cevon Makine olarak sizlere sunduğumuz araçlardan destek alabilirsiniz. Pratik bir şekilde demir boru ve su boruları ile birlikte aynı zamanda sanayi boruları gibi türlerdeki boruların da hesaplama işlemini araçlarımız üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Korozyona karşı yüksek dirençli olan doğalgaz boruları ve galvanizli borular kolay temizlenebilir özellikleriyle de dikkat çekmektedir. Paslanmaz yapıya sahip olan ürünler parlak yüzeyleri sayesinde dekoratif bir görünüm elde edebilmenizi de sağlar. Kendi içerisinde dikişli ve paslanmaz çelik çekme borular olarak farklı iki türe ayrılan ürünlerin ağırlıkları ve ölçüleri kişiye özel bir şekilde belirlenebilmektedir.

Basınç değerinin yüksek olduğu çalışma alanlarında bulunan boruların doğru şekilde profesyonel bir biçimde kesilmesi de son derece önemlidir. Paslanmaz yapıya sahip olan çelik dikişli modeller yüksek basınca karşı son derece dayanıklıdır. Tek parça olarak dökülebilen borular sıcak haldeyken farklı kalıplara da dökülerek yuvarlak formunu alabilmektedir. 

Kesim işlemi yapıldıktan sonra soğuma işlemi uygulanır ve silindir makinelerin çelik boruların üzerinde bırakabileceği lekeler de temizlenmiş olur. Asitleme işlemi uygulandıktan sonra tekrar temizlenir ve kullanılabilir hale getirilir. Kesim işlemi öncesinde boruların ölçülerinin belirlenmesi ve üzerlerine ilgili işaretlemelerin yapılması gerekir.

Elde edilen boruların parçaları makineden alındıktan sonra ise kesim ölçüleri son defa kontrol edilir. İş bitiminde gerekli olan bütün çalışmalar tekrar gerçekleştirilir. Cevon Makine olarak sizlere sunduğumuz özel boru modellerine göz atmak ve ağırlıklarını hesaplamak isterseniz araçlarımızı kullanabilir ve ihtiyaçlarınıza uygun boruları seçebilirsiniz. Çevresel faktörlere karşı dayanıklı olan ürünlerimizi uzun yıllar boyunca kullanmaya devam edebilirsiniz.

Boru Ağırlık Hesaplama Tablosu

Çelik borularda ağırlık hesaplaması yapılmasının temel amacı, kullanım alanlarına göre seçim yapmak ve fiyat değerlendirmesinde bulunmaktadır. Çelik boru ağırlık tamamen standart ölçüler dışında da özel olarak projelere uygun şekilde hazırlanılır.

Boru ağırlık hesaplama için ihtiyacınız olacak olan bilgiler borunun dış çapı, et kalınlığı ve borunun uzunluğu olacaktır. Bu şekilde tüm ağırlık ölçüleri hesaplandığı gibi fiyatlandırması da buna göre çıkartılabilir. Benzer şekilde çelik boru ağırlık hesaplama ve fiyat kıyaslaması da buna uygun şekilde yapılabilir. Dilerseniz sayfamızda yer alan çelik boru ağırlık hesaplama bilgileri, aşağıdaki tabloda verilmiştir. Özgül ağırlıklar dahil olmak üzere tablodan direkt olarak boru ağırlık tablosu detaylarına bakabilir ve projelerinize uygun seçimleri yapabilirsiniz